Egyptische_kunst_files/Lesvoorbereiding egyptische kunst

advertisement
Lesvoorbereiding: De Egyptsiche kunst
Lesvoorbereiding geschiedenis
Student: Daisy Van Praet
Jaar
(+afdeling): 2 LSO
Vaklector: Mr. De Saveur
Pedagoog: Mevrouw Lambrichts
Stageperiode: 21/02 tot 04/03
Vak: Geschiedenis
Lesonderwerp: De Egyptsiche kunst
Stageschool: SIMA
Vakmentor: Mr. De Keyser
DL
PL
Datum v/d
les: 03/03/2011
Lesduur: 1x50 min
Klas: 1 A1 en 1A2
Aantal lln: 13 en 16
ST
Lestype: TV
1. Beginsituatie:
 Aantal leerlingen: 13 en 16
 Leerlingenkenmerken (voorkennis, motivatie en belangstelling, leerstijl, vaardigheden, …):
- Nieuwe leerstof
- Eigen kennis
- Gebruik maken van een werkboek
2. Algemene doelstellingen / Eindtermen:
 Vakspecifieke eindtermen:
- weten dat uitspraken over het verleden gebaseerd zijn op bronnen. Kunnen bronnen
kritisch
analyseren
- hebben inzicht in de verschillende categorieën van de historische dimensies tijd,
ruimte en
socialiteit. Kunnen er nieuwe informatie in verwerken
- hebben een open geesteshouding, nodig om zichzelf, de eigen tijd, de eigen
mentaliteit
en kennis van het verleden te relativeren. Ontwikkelen zin voor
proporties en voor het
toevallige en het gewilde in de geschiedenis
 Vakoverschrijdende eindtermen:
- 1 communicatief vermogen, 1 brengen belangrijke elementen van communitatief
handelen in praktijk
3. Leerplandoelstellingen en/of eindcompetenties:
 Leerplan (naam + nummer): OVSG 0/2/2010/066
 Leerplanonderdeel: 6.6 De Egyptische beschaving
 Leerplandoelen:
- 70 godsdienst kunnen omschrijven als een verklaring en beschrijving t.o.v
onverklaarbare natuurverschijnselen.
- Kunst in functie van de godsdienst en het hiernamaals.
4. Lesdoelstellingen:
1. De lln kunnen de situering van tijd, ruimte en domein geven van de Egyptische kunst.
2. De lln kunnen aan de hand van verschillende bronnen de opdrachten oplossen in hun
werkboek.
3. De lln kunnen samenwerken in groep en tonen respect voor elkaars meningen.
5. Onderwijsleermiddelen:
- Opdrachten
- onderwijsleergeprek
6. Bronnen:
- werkboek
- Egypte mensen- goden-farao’s
Handtekening vakmentor
(en/of)
Handtekening vaklector
Leerdoelstellingen
Leerinhoud
Tijd
K R A C H T I G E
L E E R O M G E V I N G
Onderwijs- en leeractiviteiten
Media
I. Voorbereidingsfase
-
Lkr groet de lln
Lkr laat de lln naamkaartjes maken
Lkr maakt afspraken met de lln
5
Instap:
De lkr toont aan de hand van een boek over Egypte, prenten
over de Egyptische kunst.
Agenda:
De Egyptische kunst
-
De lln kunnen de situering van
tijd, ruimte en domein geven
van de Egyptische kunst.
De lln kunnen aan de hand van
-tijd
-ruimte
-domein
5
Lkr kondigt lesonderwerp aan
Lln schrijven lesonderwerp in hun agenda
Lkr schrijft lesonderwerp op bord.
Lesfase 1: de Egyptische kunst
De lkr geeft de situering in tijd, ruimte en domein mee.
Tijd = stroomculturen
Ruimte = Egypte
Domein= cultureel
De lln vullen aan in hun werkboek
Lesfase 2: groepswerk
Boek
Evaluatie
en
feedback
Leerdoelstellingen
verschillende bronnen de
opdrachten oplossen in hun
werkboek.
Leerinhoud
De Egyptsiche kunst
Tijd
K R A C H T I G E
30
L E E R O M G E V I N G
Onderwijs- en leeractiviteiten
De klas wordt in drie groepjes verdeeld. Elk groepje gaat op
archeologische onderzoek in de Egyptische woestijn.
Media
Werkboek
Een groep start met lesonderdeel 1 op de bladzijde op pg 124 en
125, tweede groep met onderdeel 2 op pg 1251 126 en 127 en
de derde groep met onderdeel 3 op pg 128.
De lln kunnen samenwerken in
groep en tonen respect voor
elkaars meningen.
De lln lossen eerst de rebus op, bij een juiste oplossing krijgen
de lln van de lkr kaartjes met informatie op zodat ze de
volgende vragen kunnen oplossen
Nadat ze de opdracht hebben gemaakt, veranderen ze van
opdracht zodat elke groep de die opdrachten zelfstandig hebben
gezocht en ingevuld.
De lkr begeleidt de lln.
10
Opdrachten
III. Evaluatiefase/Slotfase
De lkr verbeterd de opdrachten samen met de lln.
Werkboek
Bronnen
Kaartjes
Evaluatie
en
feedback
Bordschema
Agenda:
De Egptische kunst
Tijd: stroomculturen
Ruimte: Egypte
Domein: cultureel
(en/of transparant / presentatie
toevoegen)
De lkr noteert elke
opdracht op het bord !
Download