Lifestyle talenten in deze les

advertisement
Theater/Bioscoop De
Nieuwe Kolk
Reclame maken,
doe je zo!
Groep 6
Les 4 Bekijk Jezelf!
Les 4 Bekijk Jezelf!
Theater/Bioscoop De Nieuwe
Kolk
Groep 6
30 minuten
Overzicht
Materiaal
- Reclamefilmpjes
De leerlingen verwerken hun ervaringen van de afgelopen lessen in
hun portfolio. Samen kijken zij hun zelfgemaakte reclames terug op
het digibord en bespreken elkaars werk.
Doelen
De leerlingen:
- reflecteren op eigen werk en op dat van klasgenoten;
- kunnen omgaan met kritiek;
- kunnen hun ideeën over het eigen werk en dat van anderen
onder woorden brengen en beargumenteren.
-
Digibord/tv
-
Portfolio
Voorbereiding
De docent zorgt ervoor dat de
reclames van de leerlingen op het
digibord/tv te zien zijn en bereid de
les voor.
15 minuten
Werkvormen
De leerlingen kijken met elkaar
terug op hun bezoek aan de
Nieuwe Kolk. Zij verwerken hun
ervaringen in hun portfolio.
Daarna bespreken zij met
elkaar de gemaakte filmpjes.
Lifestyle talenten in deze les
Communicatief talent + sociaal
talent. In deze les reflecteren
de leerlingen op de lessenserie.
Het is belangrijk dat de
leerlingen zich openstellen voor
kritiek en hieruit leer kunnen
trekken. Verder moeten ze ook
terugkijken op het plezier en de
ervaring die ze samen hebben
beleefd, want het is minstens
zo belangrijk om samen plezier
te maken en vanuit het plezier
te leren.
Lesvoorbereiding les 4 – Bekijk Jezelf!
2
Lesinhoud
Introductie
5 minuten
Kern
40 minuten
Kijk met de groep terug op de vorige les:
- Wat vonden jullie ervan om in Theater De Nieuwe Kolk
te zijn?
- Hoe was het om toneel te spelen op een groot podium?
- Hoe was het om te werken met professionele
apparatuur?
Laat de leerlingen hun portfolio’s pakken om de volgende
vragen te beantwoorden.
- Ik heb een reclamefilmpje gemaakt over ….
- Wat vind je goed gelukt? En waarom?
- Wat zou je volgende keer anders doen? Waarom?
- Wat was het leukste moment van het werken aan de
reclames?
Kijk met de leerlingen de reclames terug op het digibord.
Bespreek het gemaakte werk, waarbij de nadruk ligt op de
prestaties die geleverd zijn in zo’n korte tijd.
Vragen die gesteld kunnen worden aan de klas:
- Welk product en welk bedrijf staan centraal in deze
reclame?
- Hoe worden de sterke punten van het product naar
voren gebracht?
- Wat maakt dat kijkers naar dit filmpje het product gaan
onthouden? (bijvoorbeeld humor, irritatie, een mooie
belofte, enz.)
Vragen die gesteld kunnen worden aan de makers:
- Hoe was het om dit te doen?
- Wat vinden jullie zelf van het resultaat?
- Hoe verliep de samenwerking?
Tips: maak een YouTube kanaal en upload de filmpjes, email ze
naar de ouders of zet ze op de school website.
Lesvoorbereiding les 4 – Bekijk Jezelf!
3
Afsluiting
10 minuten
Blik ter afsluiting met de leerlingen terug op totale lessenserie.
- Wat hebben jullie geleerd?
- Wat weten jullie nu over reclame?
- Kijken jullie anders naar reclame?
- Kunnen jullie daar voorbeelden van geven?
Tip: Test na een paar weken wat er is blijven hangen door met
de klas een willekeurig, liefst actueel, reclamefilmpje te
bekijken en te bespreken.
Lesvoorbereiding les 4 – Bekijk Jezelf!
4
Download